1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Dyski w Waszych Synkach :)

Dyskusja w 'Kompatybilność Oprogramowania i Sprzętu' rozpoczęta przez użytkownika mikhnal, 19 Marzec 2009.

Ładowanie...
  1. 3r3rc3

3r3rc3 Entry Technician Q Associate

Local Time:
    15:40
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS1511+; DS1512+
    Korzystam z WD 20EARX przez ostatnie 6 miesiecy w DS-1511+. Nie ma problemow. Dziala hibernacja, system jest cichy. Upgrade z DS 3.1 na 3.2 i obecnie na 4.0 beta przeszly bez problemu. Plotki z poprzedniej stronie o problemach z WD (odpukac) sie nie sprawdzily.

2. Slashdub

Slashdub Entry Technician Q Associate

Miejscowość:
    Wrocław
    Local Time:
    17:40
    Oceny:
    +5 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    nie mam
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Witam,

odkurzę trochę temat.
    Czy ktoś z was używa dysków Hitachi z serii Desktop NAS ? Zastanawiam się nad Hitachi Deskstar NAS 3 TB. Mają prędkość 7200, tylko pytanie jak jest z głośnością tych dysków w porównaniu do WD Red 3TB. Na pewno będą głośniejsze, tylko jak bardzo. Czy to nie będzie zbytnio irytować. Inna sprawa, to chyba Hitachi nie mają takich problemów jak WD, że padają jak muchy. Oczywiście zużycie prądu również będzie wyższe, przeglądałem jakieś tam testy, tylko pytanie do was, jak się one generalnie sprawują ? Podobno też o wiele lepiej współpracują z Synkami niż WD.

3. Slashdub

Slashdub Entry Technician Q Associate

Miejscowość:
    Wrocław
    Local Time:
    17:40
    Oceny:
    +5 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    nie mam
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Nikt z was nie używa dysków Hitachi ? Jeśli tak, prosiłbym o podzielenie się uwagami odnośnie tych dysków.
    Zwłaszcza, że trochę czasu minęło od ostatnich postów na temat tych dysków, więc jakieś uaktualnienie informacji byłoby pomocne dla innych osób rozważających ich zakup.

4. ded

ded Enterprise Admin... Q's Architect

Miejscowość:
    Ciechanów
    Local Time:
    15:40
    Oceny:
    +14 / 1 / -1
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    Dell T20 G3220 + XPEnology
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Krwiak pisał to kilkukrotnie i mogę potwierdzić, że awaryjność dysków wszystkich firm jest podobna. Jak zrobisz macierz z ochroną i masz aktualny backup to nie powinno być problemów- od tego gwarancja. Co do głośności to jeśli ma być cicho to postaw synka tam gdzie nie przebywasz- innej rady nie ma. Ja kupiłem Segate, bo były trochę tańsze niż WD. Miałem też jeden WD przez pół roku i różnicy specjalnie nie zaobserwowałem. Z dostępnych rozwiązań biorę to co tańsze/ ma dłuższa gwarancję. Ewentualne problemy to kwestia szczęścia.

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.