1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

DSM 5.2 program do kopii zapasowych z wersjonowaniem

Dyskusja w 'Kopia Zapasowa/Odzyskiwanie' rozpoczęta przez użytkownika bald-man, 11 Wrzesień 2017.

Ładowanie...
Tagi:
 1. bald-man
  Offline

  bald-man Nowy użytkownik Noobie

  Dołączył:
  7 Wrzesień 2017
  Wiadomości:
  1
  Local Time:
  12:52
  Oceny:
  +0 / 0 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  null
  Ethernet:
  1 GbE
  null 1 GbE
  Witam
  Chciałem się zapytać o Wasze doświadczenia odnośnie programu do kopiowania danych. Posiadam Synology z DSM 5.2 czyli opcja z Cloud Station Backup odpada. Testowałem cobiana po FTP i kopie przyrostowe. Niestety Cobian robi straszny bałagan z katalogami pustymi i w rezultacie strasznie dużo przeglądania jest jeżeli coś trzeba będzie odzyskać. Albo coś źle ustawiam.
  Potrzebuje wykonać kopię z wersjonowaniem plików żeby zniwelowac skutki programów szyfrujących. Stary poczciwy Data Replicator niestety w opcji Synchronizacji mapuje cały czas zasoby - czyli mimo 3 wersji zarażone zostanie wszystko. W opcji harmonogramu robi kopię wszystkiego co przy kilkudziesięciu GB jest problemem. Macie jakieś pomysły czym oprócz płatnym Ferrobackup można to rozwiązać.

  Pytanie drugie w DSM 6 jest już cloud server co się będzie działo jak u klientów nie zaznaczę ptaszka o usuwaniu plików na serwerze w tym samym czasie co na komputerze. Zakładam, że też po długim czasie zrobi się bałagan i wiele nie chcianych plików w rezultacie zapchanie dysku?? Opcji np. usuń po 30 dniach nie ma.
   

Poleć tę stronę