1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

DSM 5.2 5644 update1 -nieudany downgrade

Dyskusja w 'Firmware (Dyskusja)' rozpoczęta przez użytkownika czosnekltd, 18 Listopad 2015.

Ładowanie...
 1. czosnekltd
  Offline

  czosnekltd Entry Technician Q Associate

  Dołączył:
  5 Lipiec 2010
  Wiadomości:
  53
  Local Time:
  09:08
  Oceny:
  +0 / 0 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  null
  Synology:
  DS1010+
  Ethernet:
  1 GbE
  null 1 GbE
  Witam
  Po aktualizacji systemu na moim DS1010+ do wersji DSM 5.2 5644 przestały mi działać wszystkie multimedialne apki :MusicStation, Downloatstation, VideoStation...itp, i przy próbie uruchomienia lub próbie ponownej instalacji paczki pojawiał się komunikat o "Trwa aktualizowanie bazy danych(...)". Ponieważ jakiś rok temu miałem podobny problem (który samoistnie znikł po kolejnej aktualizacji DSM) pokornie poczekałem do kolejnej aktualizacji czyli DSM 5.2 5644 update1. Niestety mój problem nie zniknął tym razem.
  Przeszukując fora znalazłem informację że problemem może być błąd w pliku aktualizacji *.pat i rozwiązaniem jest ręczna aktualizacja DSMa z pliku.
  Przy próbie ręcznej aktualizacji, proces aktualizacji był przerywany gdyż wersja wgrywana nie była nowsza od już wgranej na Synology.

  na forum Synology Forum • View topic - DSM 5.2-5644 znalazłem sposób na oszukanie synka poprzez zmianę numeru firmware w pliku "etc.defaults/VERSION". Zgodnie z tym opisem zmieniłem moja wersję "5644" na "5592", potem restart i tu pojawił się kolejny problem:
  mój Synology odpowiada na pingi ale nie moge się do niego dostać ani przez SSH, telnet ani www a dioda STATUS miga na żółto. Synology Asystent "widzi" oba interfejsy sieciowe ale przy próbie połączenia pojawia się komunikat"System wykrył, że dyski twarde tego serwera Ds1010 zostały przeniesione z poprzedniego serwera DS1010 i jest wymagana instalacja noweszej wersji systemu DSM, zanim będzie można kontynuować." W zakładce informacji o systemie pojawia się między innymi:
  wersja firmware:5.2-5644
  wersja oprogramowania:5.2-5592

  Proszę o info czy nie zaszkodzę plikom na NASie jak zainstaluję teraz nową wersję systemu bo martwi mnie zwłaszcza ten fragment cyt: "System wykrył, że dyski twarde tego serwera DS1010 zostały przeniesione z poprzedniego serwera DS1010".
  a może wyciągnąć większość dysków podczas reinstalacji i dopiero po zainstalowaniu je włożyć do NASa?

  pozdrawiam i liczę na pomoc.
   
 2. mikhnal
  Online

  mikhnal Guest

  Oceny:
  +0 / 0 / -0
  Followers:
  0
  To jest wynik manipulacji numerami wersji w pliku VERSION. Dysków nie wyciągaj, zainstaluj ręcznie odpowiednie DSM.
   
 3. czosnekltd
  Offline

  czosnekltd Entry Technician Q Associate

  Dołączył:
  5 Lipiec 2010
  Wiadomości:
  53
  Local Time:
  09:08
  Oceny:
  +0 / 0 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  null
  Synology:
  DS1010+
  Ethernet:
  1 GbE
  null 1 GbE
  Dzięki Mikhnal za info.
  Downgrade się powiódł....do DSM 5.2-5592 :) ale pierwotny problem pozostał: przy próbie zainstalowania jakichkolwiek pakietów multimedialnych lub próbie uruchomienia AudioStation(jedyny pakiet multimedialny jaki pozostawiłem dla próby na SYNCU) mam info
  "failed to run the package service
  Upgrading database. please try again later."

  Macie pomysł co z tym dalej zrobić?
  --- Połączono posty, 23 Listopad 2015, Data oryginalnego postu: 19 Listopad 2015 ---
  Rozwiązaniem sytuacji był restart ustawień (z zachowaniem danych), i choć po pierwszej ponownej instalacji DSMu, apki nie instalowały się to już po kolejnym wgraniu apki zaczęły się instalować.
  Temat uważam za zamknięty.
   

Poleć tę stronę