1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

DSM 5.0 - Co nowego w nim chcecie?

Dyskusja w 'Propozycje nowych funkcji dla Synology' rozpoczęta przez użytkownika mikhnal, 12 Listopad 2013.

Ładowanie...
  1. kociol1978

kociol1978 Enterprise Admin... Q's Architect

Local Time:
    15:40
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    DS1513+, DS112j, DS411+
    Też jestem za możliwością kopiowania lub przenoszenia danych między serwerami bez uciekania się do kombinacji w stylu: umieszczanie linku w download station, albo spinanie VPNem i montowanie zdalnego folderu a następnie kopiowanie/przenoszenie z lub do niego.

Poprosiłbym też o logi do Audiostation, te które są niby na potrzeby diagnostyczne niewiele wnoszą. Chciałbym wiedzieć kto i kiedy słuchał muzyki za pośrednictwem mojego AS. Jak coś się bawię na na serwerze i chcę zrobić restart to chciałbym wiedzieć do kogo zadzwonić żeby sobie zrobił przerwę lub powiedział kiedy kończy. Teraz jestem w stanie się zorientować po procesach że ktoś korzysta, ale nie wiem kto.

2. tomeks

tomeks Entry Technician Q Associate

Local Time:
    17:40
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-212
    Ethernet:
    802.11ac
    TS-212 802.11ac
    Trochę to nie na temat, ale przydałyby się aplikacje Foto, Audio a przede wszystkim VideoStation na SmartTV LG, Samsunga i innych. Być może przy okazji ktoś mógłby ten temat przekazać dalej.
    Wiem, że zawsze można kupić jakieś SmartTV na Androidzie, ale przecież nie o to chodzi...

3. reszka21

reszka21 Entry Technician Q Associate

Miejscowość:
    Łódź
    Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS212
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Jak zobaczyłem ten temat od razy przyszły stare myśli...

BARDZO BRAKUJE, że aż muszę pokrzyczeć:
    - serwer radia internetowego typu SHOUTcast - steaming a nie jak w IceCast słuchanie i pobieranie pliku...
    - Soulseek - wiem, że jest to już ruszone w postaci Museek+ lecz chciałbym żeby było to szybciej gotowe i oficjalnie do pobrania z centrum pakietów

4. michau

michau Enterprise Admin... Q's Architect

Miejscowość:
    Mińsk Mazowiecki
    Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS1515+ 6GB RAM
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Opcję gdzie będzie pokazane ile danych jest w koszach.
    Rozbudowany File Station o:
    - rozbudowany menadżer kopiowania: prędkość, ilość plików, czas, pauza, możliwość ograniczenia prędkości, kolejka kopiowania
    - Program dla Win z dwoma oknami do zarządzania plikami, tak aby można było przenosić itp. bez logowania do DSM przez www.
    - aplikacje mobilną do pełnego zarządzania DSM
    - wersja html DSM z pełną funkcjonalnością pełnego zarządzania Synkiem i aplikacjami
    - możliwość wyboru wersji DSM przy logowaniu (np. pełna - komputery, lite - wszystko to co można zobaczyć w pełnej tylko wyświetlana jako strona www, mobilna - podobna do lite ale mniej wymagajaca dla smartfonow)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

5. pepe_lodz

pepe_lodz Network Architect Q's Professional

Local Time:
    Oceny:
    +3 / 1 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS713+ (4GB Ram)
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Jak dla mnie to:
    1) możliwość właczenia obsługi podłączonych tunerów na USB bez konieczności instalowania VideoStation ( mówie pod kątem TVHeadenda) Bo obecnie trzeba mieć zaistalowane i uruchomione VideoStation aby tunery działały i były widoczne w TVHeadend.

2) Aplikacja (paczka) z możliwością stworzenia poczty wewnętrznej w firmie. Czyli serwer pocztowy. Synek podłaczony do domeny. Wtedy ma userów i dla każdego usra aby była skrzynka wewnętrzna oraz coś na wzór Exchange aby za pomocą skryptów w domenie kazdemu userowi konfigurowało sie samo konto do tej skrzynki wewnetrznej w outlooku i samo pobierało z doemeny hasło. Przez web też aby był dostęp do skrzynek.

3) Paczka ROUTER dajaca mozliwość zrobienia z synka routera... z obsługa karty LAN na USB dla Synków które mają tylko jedno gniazdo LAN. Wtedy też możliwość zrobienia jako łacza zapasowego łacza z modemu 3G USB.

4) coś na wzór systemu Fibaro

6. safehub

safehub Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS211
    Widziałbym możliwość udostępniania internetu z karty wifi na gniazdo ethernet

Synology poprzez złącze USB i kartę wifi dosteje internet z domowego rutera wifi (np. w innym pokoju/piętrze)
    poprzez zainstalowany serwer DHCP udostępnia swoje zasoby i internet na gniazdo ethernet.
    Potem można zastosować switch dla kolejnych urządzeń.

U mnie - mimo (chyba) poprawnych ustawień - Synology jedynie otrzymuje internet z karty wifi,
    ale na ethernet pcha jedynie SWOJE zasoby z dysku.

7. michau

Miejscowość:
    Mińsk Mazowiecki
    Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS1515+ 6GB RAM
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Może nie do końca dotyczy to samego DSM ale jest powiązane z aplikacjami mobilnymi na Androida, którymi łączymy się z DSM.
    Trzeba je rozbudować o możliwość zapisywania haseł w DS finder.
    Stworzyć nową aplikację do pełnego zarządzania DSM.

DSM 5.0:
    możliwość włączenia w File Station podglądu do wszystkich plików z katalogu głównego /.

8. synopiotrek

synopiotrek Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS110j
    Już niech nic nie dodają. Każda kolejna wersja jest coraz większa i wolniejsza. Mój dysk już nie daje rady. System operacyjny powinien być lekki i szybki.

Sent from my K00F using Tapatalk 4

9. Krwiak

Krwiak SysOp Administrator

Local Time:
    17:40
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
    To, że ty masz wolny sprzęt nie znaczy, że u innych to będzie również wolno działać. W twoim przypadku pozostaje wgranie starszego DSM, albo nie aktualizowania do 5.0, ale pewnie twój model nie będzie wspierany.

10. michau

Miejscowość:
    Mińsk Mazowiecki
    Local Time:
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS1515+ 6GB RAM
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Możliwość sprawdzenia sumy kontrolnej we właściwościach plików.
    Obsługa exFAT.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

11. fu.merde

fu.merde Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212j
    Obraz funkcji DSM 5.0 może dawać ta prezentacja (zrobić tłumaczenie z googla).
    Położono nacisk na synchronizację, chmurę. Nowością jest CMS do zarządzania klastrem DS-ów.
    Jednak w odniesieniu do Qnap to ten nowy soft wydaje się blado wypadać.

http://scl13.com/synology-dsm-5-0-beta-exp/

12. ziomek_kanzas

ziomek_kanzas Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS110j, DS112+
    po co wogóle takie tematy zakładać na forum skoro i tak niewiele jest brane pod uwage. Ja pisałem na forum nowe funkcje i tak nikt tego nie skomentował ani nie wział pod uwage. Pisałem do przedstawiciela Synology na polske ale i tez do producenta to oni olewają temat dodania nowych kamer, nowych funkcji. jak prosiłem o pomoc to i tak nie uzyskałem żadnych konkretnych odpowiedzi. Odnośnie dodania nowych kamer i przetestowania zwlekają z tym. Twierdzą że cały czas mają dużo pracy albo że robią testy i po kilku miesiącach ta sama bajka. dodatek do monitoringu działa tak wolno i wogóle wywala co jakiś czas kamery. Dział techniczny też nie potrafi odpowiedzieć dlaczego- nawet sami nie sprawdzą co może być przyczyną. jednym słowem zawiodłem sie na Synology a mam 3 modele ;/

13. zanskar

zanskar Network Architect Q's Professional

Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS710+ DS410 DS412+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    @ziomek_kanzas
    Eee w ogóle po co forum, jak nikt nie pisze tego co chcesz żeby pisał? Ten wątek też bez sensu, lepiej założyć "ŻĄDAMY!" i tam wpisać wszystko co powinno zostać w trybie natychmiastowym zaimplementowane przez producenta ;) Wyluzuj trochę, dobrze że jest taki temat, fajnie by było żeby ktoś to przesłał do Synology, jak coś z tego wezmą pod uwagę w przyszłości tym lepiej dla nas.

@fu.merde
    A co do porównania z nowym softem QNAPa to tamten na pierwszy rzut oka wygląda na "bogatszy" ale nie wiem czy to nie pierwsze wrażenie, zwłaszcza że parę rzeczy dodają, które w Synology już były w podobnej formie (np. snapshoty w QNAPie vs TimeBackup w Synology). Zresztą każdy wybierze co mu pasuje, dobrze że QNAP pokazuje coś nowego i od wersji 3.0 swojego softu do chwili obecnej znacznie się rozwinęli.

14. fu.merde

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212j
    Synology jest 2-3x mniejszą firmą niż Qnap, oferują mniej produktów i przy dużej konkurencji wkrótce będą musieli mieć soft o funkcjonalności co najmniej jak Qnap.
    Dla mnie lepsze jest Synology bo oferują upgrade softu przez 4 lata, Qnap krócej.

http://www.storagenewsletter.com/rubriq ... -synology/
    http://www.storagenewsletter.com/rubriq ... file-qnap/

15. zanskar

Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS710+ DS410 DS412+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Chyba raczej QNAP dogonił Synology pod względem oprogramowania :) Dopiero ostatnia wersja ich softu jest dopracowana na tyle że można porównywać stabilność i możliwości.

A jak już linkujesz, to zwróć uwagę że dane dotyczące Synology są ponad rok starsze niż dotyczące QNAPa :p No i wczytaj się lepiej w te cyferki (chociaż te zestawienia i tak są takie sobie).

16. fu.merde

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212j
    Jeśli obraziłem Twoją ciotkę lub kuzyna, który skręca w Chinach te super sprzęty to sorry. Nie jestem w nich zakochany, ale też
    nie narzekam. Mam 2 DSy w tym jeden włączyłem 5 lat temu i chodzi bez awarii, ale z drugiej strony ten super soft do dzisiaj rozsyła przez Mailstation spam i mimo ręcznego kasowania cały czas powstają foldery z tym dziadostwem.

17. zanskar

Local Time:
    Oceny:
    +2 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS710+ DS410 DS412+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Nie bardzo jesteś w stanie mnie obrazić, musiałbyś się znacznie mocniej wysilić, natomiast jak do czegoś linkujesz to nie pisz tuż obok pierdół typu "QNAP jest 2-3x większy niż Synology", bo to z twoich podlinkowanych wspaniałych źródeł nie wynika (o ile z tamtej sieczki coś w ogóle wynika...) W kwestii błędów w oprogramowaniu - można krytykę odnieść do każdego producenta, bo wszyscy mają jakieś problemy, ale jeśli nie miałeś porównania to się łaskawie nie wypowiadaj i nadal wpatruj się w slajdy z prezentacji QTS 4.1 mamiąc się np. perspektywą wirtualizacji na NASie. Też nie jestem zakochany w tych "super sprzętach" i podtrzymuję zdanie że konkurencja jest jak najbardziej zdrowa i potrzebna. Proponuję też zakończyć ten offtopic bo nie o tym jest wątek.

18. ziomek_kanzas

ziomek_kanzas Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS110j, DS112+
    Powracając do mojej wypowiedzi skomentowanej że powinien być temat żądamy ok rozumiem że Synology nie jest w stanie sprostać moim wymaganiom bo każdy ma jakieś wymagania i ten soft byłby wtedy co godzinę kompilowany. To jaki jest sens tego tematu skoro userzy wypiszą co by chcieli, co trzeba poprawić - skoro to i tak nie przeczyta nikt z działu technicznego Synology? Ktoś to będzie tłumaczył i wyśle w imieniu naszym do programistów Synology?

19. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Powiedzmy, że Wielki Brat patrzy. Co z tym zrobi - nie wiadomo.

20. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.