1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

DS415play, 416play czy ds416

Dyskusja w 'Ogólne zapytania o produkty' rozpoczęta przez użytkownika MooNTER, 1 Listopad 2016.

Ładowanie...
Tagi:
  1. MooNTER

MooNTER Passing Basics Beginner

Local Time:
    06:45
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS110j
    Witam,
    w tej chwili posiadam najprostszy model DS110j, chciałbym kupić coś na 4 kieszenie + na razie dwa dyski. Minusy jakie widzę przy 110j to zamulający system, a jak wgram zdjęcia to 700 lat trwa ich obrobienie (stworzenie miniaturek) przez system.
    Szukam czegoś szybszego - dysku używam do backupu najważniejszych plików oraz do przechowywania zdjęć/filmów
    czym modele z tematu w ogóle się różnią? ich cena jest zbliżona - który będzie najlepszy?

2. Zoltar

Zoltar Enterprise Admin... Q's Architect

Miejscowość:
    pomorskie
    Local Time:
    Oceny:
    +18 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 216, DS216j, DS213j
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    415play nie ma sensu skoro jest 416play ponieważ ten drugi będzie miał o rok dłuższy support. Porównywałbym więc 416 i 416play. Nie wiem co to jest za procesor Annapurna więc ze względu na Intela wybrałbym 416play.

3. j0seph

j0seph Passing Basics Beginner

Local Time:
    08:45
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    RS815, DS415play, DS215j, DS115j
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Czy ja wiem, ja z 3 miesiące temu przesiadałem się z DS215j, wybrałem DS415play które udało mi się upolować w morele.net za 1390 PLN.
    Z jednej strony 416play ma już 2 porty Ethernet plus wsparcie dla BTRFS, posiada mocniejszy procek (z transkodowania nie korzystam),
    jednak przy tej ofercie 500PLN w kieszeni nie jest bez znaczenia.

Na to że generuje miniaturki latami bym nie patrzył - od tego jest NAS żeby sobie powoli, zużywając niewiele energii, ale jednak 24h na dobę rzeźbił dane.
    Moje pierwsze exporty do Amazon Cloud czy Hyper Backup do innej lokalizacji trwały po 2-3 tygodnie :)

4. Zoltar

Miejscowość:
    pomorskie
    Local Time:
    Oceny:
    +18 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 216, DS216j, DS213j
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Dobrze napisałeś że upolowałeś okazję. Teraz różnica w cenie między 415play i 416play to ok 200 PLN zależnie od sklepu. Pytanie jak jeszcze długo 415play jeszcze będzie w ofercie skoro jest jego następca.

5. MooNTER

Local Time:
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS110j
    tylko że wtedy ciężko z NASa korzystać (logując się przez http ledwo to chodzi), z resztą ogólnie ten 110j za szybki nie jest - dlatego też chcę go zmienić.
    Na razie mam zamiar włożyć dwa dyski (na drugim będzie kopia pierwszego), a jak braknie miejsca to dołożę drugie dwa (o ile to możliwe)
    --- Połączono posty, 2 Listopad 2016, Data oryginalnego postu: 1 Listopad 2016 ---
    W grę wchodzą też modele dwudyskowe - DS216 lub DS216play.
    Pytanie tylko czy np. OpenERP będzie szybciej na tym chodzić (mimo wstrzymania przetwarzania miniatur na moim DS110j chodzi to tak jakbym miał internet 33600bps, nawet łącząc się w sieci lokalnej - taki system do pracy się nie nadaje :/

6. Zoltar

Miejscowość:
    pomorskie
    Local Time:
    Oceny:
    +18 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 216, DS216j, DS213j
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Wcześniej nie pisałeś że używasz też OpenERP a jedynie o zastosowaniach domowych. Nie wiem jakie ma wymagania zasobowe OpenERP ale skoro jest to zastosowań biznesowych to może wybrać model dedykowany dla firm a nie do warunków domowych?

7. MooNTER

Local Time:
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS110j
    OpenERP zainstalowałem niedawno, prowadzę malutką firmę i stwierdziłem że być może pozwoli mi to lepiej nią zarządzać - na razie z tego nie korzystam, bo na 110j się nie da, ale przejrzałem funkcje i wydają się ciekawe.
    Ogólnie nas'a używam do:
    1) backupu podstawowych danych z 3 komputerów przez cloudstation
    2) przechowywania zdjęć i ich zdalne przeglądanie
    3) dopiero na trzecim miejscu będzie OpenERP (jeśli mam płacić prawie 2.000zł za sprzęt - czy nawet 1200zł - to chciałbym żeby miał taką możliwość)

8. Zoltar

Miejscowość:
    pomorskie
    Local Time:
    Oceny:
    +18 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 216, DS216j, DS213j
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Nie mam doświadczeń z OpenERP, na codzień pracuję z rozwiązaniami klasy ERP innych producentów, dedykowanymi dla dużych firm więc ciężko mi ocenić czy warto korzystać z OpenERP. Wydaje mi się jednak że to może być zbyt rozbudowane narzędzie dla potrzeb małej firmy.

Poleć tę stronę