1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Udzielamy pomocy DS216j "zesztywniał" - miga power, reszta ani drgnie, brak reakcji na reset

Dyskusja w 'Instalowanie, Bootowanie i Konfiguracja' rozpoczęta przez użytkownika RafalWawa, 30 Maj 2017.

Ładowanie...
Tagi:
  1. RafalWawa

RafalWawa Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    06:39
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    null
    null null
    Witam wszystkich
    Uzytkownikiem synology jestem od wielu lat ( ds212j). Nie miałem z nim nigdy kłopotów, ale poleciłem takie rozwiąznaie szwagrowi, zakupil DS216j ( 2 dyski 5GB ), skonfigurowałem mu to miesiąc temu, do wczoraj chodziło jak zloto. Wczoraj przyszedł z pracy ( więc nie wiadomo co się działo wczesniej z serwerem)- i brak dostępu do zasobów, na fizycznym urządzeniu miga niebieska kontrolka power, obie kontrolki dysków swięcą ( stałym swiatłem) na żółto, statu świeci (równeiż ciągłym światem) na zielono. Nie ma sposobu by zalogowac się do urządzenia czy tez jego zasobo ( assistant go nie widzi, nie odpowiada na ping po IP ). Nie reaguje na procedurę resetu. Szwagier wyłaczył go wiec z sieci, odczekał conieco i właczył ponownie - dokłądnie te same objawy.
    Nie mam pomysłu jak to ugryźć ( mysłalem wstępnie że moze jak nie było w domu szwagra t onastąpiło jakies tąpnięcie w zasilaniu i dsm się rozsypał, ale reset powinien go "obudzić" - a tu brak reakcji). Fizyczna awaria sprzętu? Pomóżcie - ma ktoś jeszcze inny pomysł jak go "zreanimowac" ?

2. Przemuss

Przemuss Master+ Architect Q's Excellence

Miejscowość:
    Żyrardów
    Local Time:
    06:39
    Oceny:
    +36 / 0 / -0
    Followers:
    3
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS211j; DS1511+; RS2212RP+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Skoro asystent go nie widzi to pozostaje serwis.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

3. porthos

porthos Passing Basics Beginner

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    04:39
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS212j
    Ethernet:
    100 Mbps
    null 100 Mbps
    Wyjmij oba dyski, włóż jakiś trzeci zapasowy i spróbuj zainstalować na nim DSM. Jeśli będzie ok, to znaczy, że wysypał się system na dotychczasowych dyskach i będzie konieczna reinstalacja (bez naruszenia danych użytkownika). Jeśli asystent nadal nie będzie widział sprzętu, to poza oczywiście sprawdzeniem samej sieci pozostaje - jak wspomniał Przemuss - serwis.
    Daj znać, jak to wyszło.

Poleć tę stronę