1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Udzielamy pomocy DS214 PLay - Nie podnosi się.

Dyskusja w 'Cichociemni' rozpoczęta przez użytkownika seb235, 3 Sierpień 2017.

Ładowanie...
  1. seb235

seb235 Entry Technician Q Associate

Local Time:
    22:38
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    Witam,

Niestety mam chyba pierwszą ofiarę upałów w tym roku, mój DS214Play postanowił wyzionąć ducha. Dzisiaj w południe zauważyłem iż komputer utracił połączenie z Cloud Station, tak więc postanowiłem zerknąć co się stało i zalogować się na urządzenie - niestety jedyne co zobaczyłem to "Internal Serwer Error". Tak więc poszedłem do urządzenia i zobaczyłem diodę status mrugającą na pomarańczowo oraz diodę Dysk 1 świecącą ciągłym pomarańczowym światłem.

Po restarcie prądowym świeci się tylko lampka LAN i nic więcej się nie dzieje.

Urządzenie było na najnowszej dostępnej wersji oprogramowania bez żadnych modyfikacji, możliwość przegrzania raczej znikoma gdyż ustawione było w tryb chłodzenia który nie przeszkadzał na tyle innych urządzeń.

Jeżeli ktokolwiek wie co się mogło stać i jak to naprawić to będę wdzięczny.

Pozdrawiam
    --- Połączono posty, 7 Sierpień 2017, Data oryginalnego postu: 3 Sierpień 2017 ---
    A więc taki mały update, podłączyłem dysk do komputera i okazało się ża ma 10.000 bad sektorów.
    Wyjąłem 2gi dysk podłączyłem do PC wywaliłem z niego wszystko, następnie podłączyłem do synology zainstalowałem system - działa.

Problem natomiast teraz mam inny, dysk z 3TB zrobił się 2TB i nie mam pomysłu co się stało. Wg diagnostyki dysk jest w 100% sprawny.
    --- Połączono posty, 7 Sierpień 2017 ---
    A więc wiem w czym jest problem - w schemacie partycji. Jeżeli dysk podłączę do PC i sformatuje w poprawny sposób czyli schemat GPT widoczna jest właściwa pojemność dysku. Niestety wkładając go do urządzenia synology ponownie następuje format i pojemność dysku spada z 3TB do 1,82TB (Skutek zmiany na schemat MBR). Ktoś miał podobnie i udało mu się to rozwiązać?

2. Fixer

Fixer Systems Admin... Q's Expert

Miejscowość:
    TG
    Local Time:
    22:38
    Oceny:
    +6 / 0 / -0
    Followers:
    2
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS1515+
    Ethernet:
    10 Mbps
    null 10 Mbps
    wkładaj nieformatowane dyski, synology je zainicjuje po swojemu i będzie dobrze.

Poleć tę stronę