1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Pomoc Dostęp użytkownika tylko z sieci lokalnej - dostęp "z zewnątrz" zamknięty

Dyskusja w 'Bezpieczeństwo' rozpoczęta przez użytkownika mlbn, 28 Czerwiec 2016.

Ładowanie...
  1. mlbn

mlbn Passing Basics Beginner

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    23:18
    Oceny:
    +8 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS216se
    Ethernet:
    null
    null null
    Witajcie,
    Jak w temacie. Czy istnieje możliwość takiej konfiguracji, żeby wskazany użytkownik mógł dostać się do zasobów na serwerze tylko, kiedy loguje się z konkretnej stacji roboczej w sieci lokalnej (w ostateczności z każdego kompa w sieci lokalnej)? Chodzi o to, żeby wychodząc z biura stracił dostęp do danych.

Wiem, że w zarządzaniu użytkownikami na zakładce Aplikacje mogę wskazać Dozwolone lub Blokowane IP/podsieci. Działa to natomiast tak, że kiedy wprowadzę do Dozwolonych IP konkretnej stacji roboczej to użytkownik może korzystać z usługi (konkretnie File Station) z każdego innego kompa (w sieci lokalnej jak i poza nią), ponieważ nic nie jest blokowane. Jak natomiast zablokować wszystko inne niż dozwolone IP?
    --- Połączono posty, 28 Czerwiec 2016, Data oryginalnego postu: 25 Czerwiec 2016 ---
    Widzę, że niestety dyskusja w wątku nie załapała się na backup :)

Dwaj koledzy - mikhnal i psman - pomogli znaleźć dwa możliwe rozwiązania za co bardzo dziękuję.

1. Przekierowanie portów na routerze tak, żeby dostęp z zewnątrz był możliwy id przez port znany tylko mi - rozwiązanie preferowane.
    2. Zabranie użytkownikowi w DSM dostępu do wszystkich aplikacji. Tym samym dostęp do zasobów będzie tylko po SMB, a do DSM będzie mógł się zalogować w celu zmiany hasła.

• Wygrany! Wygrany! x 1

Poleć tę stronę