1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Domena i subdomeny do poszczególnych aplikacji

Dyskusja w 'Serwer WWW' rozpoczęta przez użytkownika piotruuch, 29 Październik 2015.

Ładowanie...
  1. piotruuch

piotruuch Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    07:24
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    Synology DS115j
    Witam,
    od niedawna jestem posiadaczem Synology DS115j. Posiadam stały zewnętrzny adres IP dla przykładu 11.111.11.11.

Skonfigurowałem sobie Synology abym miał dostęp z zewnątrz. Ustawiłem też automatyczne przekierowanie na adres HTTPS.
    I tak na routerze przekierowałem porty odpowiednio dla:
    Teraz jak wpiszę w przeglądarce 11.111.11.11:1990 przekieruje mnie na DSM po HTTPS. Niestety na takim rozwiązaniu miałem problem z dostępem do PhotoStation. Dlatego skonfigurowałem dwa dodatkowe porty:
    Teraz aby wejść z zewnątrz na PS muszę wpisać 11.111.11.11:2015/photo. Wtedy przekieruje mnie na PhotoStation po HTTPS.

Niestety takie rozwiązanie jest męczące ponieważ rodzina ma problem z dostępem do Synology z pracy, itp.

Posiadam domenę wykupioną z nazwa.pl. Dla przykładu niech to będzie piotr.pl. Na tej domenie przypięta jest strona internetowa z hostingu nazwa.pl. Również obsług poczty odbywa się przez poczta.nazwa.pl. Wymyśliłem, że zrobię to subdomenami. I tak utworzyłem:
    • synology.piotr.pl -> Synology DSM
    • photo.piotr.pl -> Synology PS
    Przekierowałem na nazwa.pl subdomeny na mój adres poprzez zaawansowaną konfigurację DNS domeny. Dla przykładu synology.piotr.pl i photo.piotr.pl -> TTL:3600 -> Typ:A ->Wartość:11.111.11.11

Na Synology zainstalowałem DNS Server. Skonfigurowłem połączenie tak Strefy->utwórz->strefa główna->Strefa przekierowania; synology.piotr.pl; 11.111.11.11; Liczba całkowita; nic więcej na dole nie ustawiałem i OK. Oba połączenia wykonałem tak samo.

Teraz gdy wpisuję:
    • piotr.pl wchodzę na moją stronę internetową.
    • synology.piotr.pl wchodzę na Synology DSM (stronę główną, logowania) -https://synology.piotr.pl:1991/webman/index.cgi
    • photo.piotr.pl wchodzę na Synology DSM (stronę główną, logowania) - https://synology.piotr.pl:1991/webman/index.cgi
    I teraz utknąłem ponieważ nie jestem w stanie przekierować adresu na Photo Station. Chciałbym abym wchodził na https://photo.piotr.pl/photo/.

Proszę o pomoc czy da się takie coś wykonać oraz jak. Przeszukałem forum ale żaden sposób u mnie nie działa.
    Pozdrawiam Piotrek

2. domi

domi Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    07:24
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS110j
    Ethernet:
    null
    null null
    Wiem, że odgrzebuję temat, ale poradziłeś sobie z problemem? Szukam też teraz podobnego rozwiązania :)

Poleć tę stronę