1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Pomoc Dodawanie nowego dysku do macierzy SHR

Dyskusja w 'Instalowanie, Bootowanie i Konfiguracja' rozpoczęta przez użytkownika Piotru26, 5 Styczeń 2018.

Ładowanie...
  1. Piotru26

Piotru26 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    03:04
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Ethernet:
    802.11ac
    null 802.11ac
    Witajcie,

Proszę o odpowiedzenie na prozaiczne pytanie - czy dodając kolejny dysk do macierzy SHR usuwane są dane z tejże macierzy?

Niedługo będę miał Synology 918+ i możliwość upchnięcia w nim dysków 6, 6, 4, 2 TB. Da mi to w sumie 12 TB miejsce.
    Problemem jest tylko to, że obecnie używam w PC dysków 2 i 4 TB które mają znaleźć się w macierzy. Mam na nich łącznie około 3,5 TB danych.

Czy jak wystartuje macierz złożoną z dysków 6, 6, 2 TB i przegram na nią po sieci dane z dysku 4TB to mogę później ten dysk wyjąć z komputera i zamontować w NASie? Nie stracę danych z NASA i z dysku 4TB? Mogę część ważniejszych danych przegrać jeszcze na dysk zewnętrzny ale mam taki tylko 2 TB.
    --- Połączono posty, 10 Styczeń 2018, Data oryginalnego postu: 5 Styczeń 2018 ---
    Pytanie wydawałoby się proste, z tych podstawowych. A jednak odpowiedzi brak.
    To zapytam o jeszcze większe podstawy. Czy zawsze pierwsze dyski w macierzy muszą być sformatowane?
    Jeśli dodam 2 po 6 TB i na jednym będa dane to pewnie je stracę?