1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Do czego to służy i jak to używać ...

Dyskusja w 'CardDAV Server' rozpoczęta przez użytkownika mpl, 1 Październik 2014.

Ładowanie...
  1. mpl

mpl Enterprise Admin... Q's Architect

Local Time:
    22:43
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    2
    Synology:
    712+ 1513+
    Hym.
    Nie ukrywam, że podchodzę sceptycznie (nie do końca ufam) do ogólnodostępnych i darmowych rozwiązań do synchronizacji moich prywatnych danych na serwerach gdzieś tam.
    Owszem, jeśli nie mam wyjścia to mówi się trudno i zachowuję maksymalną ostrożność lub jeśli korzystam z np. chmury to trzymam tam jakieś mało wrażliwe dane.
    Ucieszyłem się jak Synology wprowadziło rozwiązanie chmury prywatnej na naszych prywatnych serwerach i analogicznie ucieszyłem się jak pojawił się CardDav Server.
    No to teraz będę miał wszystko u siebie - pomyślałem ...
    Zainstalowałem na serwerku w/w aplikację ustawiłem odpowiednio porty http i https , przekierowałem porty na routerze i sięgnąłem po telefon (SG S5 Android 4.4).
    Dodałem konto CardDaw , ostrzegło mnie przed certyfikatem SSL mojego serwera (dodałem go do zaufanych) i dalej już poszło ...

Tylko mam pytanko ... jak tego używać :s: czy da się te kontakty jakimś narzędziem edytować (by sobie porządek zrobić) :s:
    Jak udostępniać jakieś wspólne dane na kilka telefonów różnych użytkowników ... :s:

2. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
  3. mailtalk

mailtalk Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS215j, DS213j, DS212j, DS210jx2
    Też zainteresowałem się tematem CardDAV (szczególnie, że dopiero niedawno odpaliłem CalDAV i działa wporządalu) ale za nic nie mogę tego uruchomić.

Zainstalowałem paczki i próbuję się połączyć w jakikolwiek sposób (na razie lokalnie, http):
    w Androidzie, w CardDAV Sync free pokazuje błąd "Wystąpił błąd sieći, proszę sprawdzić dane konta (...)"
    w Thunderbirdzie z SOGo, po dodaniu kontaktu i kliknięciu synchronizacji: "SOGo. No changes"
    w eM Client: "[CardDAV] Synchronizacja blebleble"....

Jaki adres serwera wpisujesz? Na różnych stronach różnie podają: "http://domena/ip:8008", "http://domena/ip:8008/addressbooks/users/USERNAME/addressbook/" a czasem "http://domena/ip:8008/addressbooks/".
    Czy poza instalacją Pythona i CardDAV Server trzeba coś zmieniać w ustawieniach, tworzyć jakieś foldery, przyznawać uprawniania? (Ja nic nie znalazłem)

Udostępnili kurcze paczkę bez żadnej dokumentacji :-(

Mam nadzieje, że powyższe info przyda się także Tobie - w poszukiwaniu info nt. CardDAV wyczytałem, że właściwie jedynymi klientami pod Windowsa (z prostą obsługą) są eM Client oraz Thunderbird z dodatkiem SoGo Connector.

4. Zoltar

Zoltar Enterprise Admin... Q's Architect

Miejscowość:
    pomorskie
    Local Time:
    Oceny:
    +18 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 216, DS216j, DS213j
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Adres jaki należy wpisać jest podany w helpie do CardDAV. Różne adresy są dla Androida i różne dla iOSa

5. konet

konet Zarejestrowany Noobie

Miejscowość:
    Düsseldorf
    Local Time:
    00:43
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 1815+ 8 GB RAM
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    A masz otwarte porty na routerze i na synku?

6. oloman

oloman Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS713+
    Przyłączam się do pytań mailtalk. Niestety stanąłem w tym samym miejscu.
    Czy trzeba zakładać jakieś foldery, nadawać uprawnienia? Jak się łączyć z aplikacji klienckiej?

7. Zoltar

Miejscowość:
    pomorskie
    Local Time:
    Oceny:
    +18 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 216, DS216j, DS213j
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    @oloman
    Zainstalowałem na smartphonie klienta CardDAV, przepiąłem wszystkie moje kontakty na to konto i wszystko jest już zsynchronizowane na NASie. Dostać się tam można wpisując w przeglądarce adres jaki wpisałeś w innym wątku. Oczywiście do edycji to się nie nadaje więc zainstalowałem eM Client ale nie podpiąłem do niego poczty a jedynie kontakty. Na razie jest ok ale liczę na jakąś apkę od Synology. Zgłosiłem to im, odpisali że jeśli będzie więcej takich zgłoszeń to pomyślą o tym więc warto to zgłaszać

8. river86

river86 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Zoltar, z jakiej apki korzystasz?

9. Zoltar

Miejscowość:
    pomorskie
    Local Time:
    Oceny:
    +18 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 216, DS216j, DS213j
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Na telefonie mam CardDAV Sync a na kompie eM Client.

10. mailtalk

mailtalk Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS215j, DS213j, DS212j, DS210jx2
    A możesz podać ten adres - ja właśnie z tym ma problem. Próbowałem po lanie więc oczywiście jest lokalnie ale za chiny nie mogłem się do tego podłączyć.

Korzystałem z eMClient, androidowskiego Sync'a oraz Thunderbirda z jakimś tam dodatkiem.

Aaa i żebyś nie myślał, że ja wpisuję "domena/ip"... :p

11. river86

river86 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Kurcze nie wiem jakim cudem ci to działa ale ja próbowałęm CardDAV Sync i wszystkie inne darmowe aplikacje na androida i żadna nie wysyła mi kontaktów na serwer. Podgląd danych na serwerze robiłem
    wtyczką do firefoxa - CardDAV Browser. Na chwilę obecną wyłączyłem ten pakiet i czekam na oficjalną paczkę od Synology.

12. Zoltar

Miejscowość:
    pomorskie
    Local Time:
    Oceny:
    +18 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 216, DS216j, DS213j
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Na smartphonie zainstalowałem apkę https://play.google.com/store/apps/deta ... rddav.sync
    Utworzyłem nowe konto CardDAV, podałem dane do logowania jak podane w helpie do CardDAV Servera czyli https://moja_domena:8443/addressbooks/u ... dressbook/
    Na zaporze sieciowej NASa włączyłem porty dla CardDAV serwera.
    O ile pamiętam to miałem problem przy użyciu połączenia nieszyfrowanego więc używam https.
    Wszystkie moje kontakty z telefonu, które miałem przypięte do innych kont to przepisałem na konto CardDAV i synchronizuje się bez problemu.
    W eM Client Narzędzia-Konta dodałem to samo konto CardDAV (adres jak powyżej) i tyle. Działa bez problemu.
    Można jeszcze sprawdzić na NASie czy wszystko jest, trzeba w przeglądarce zalogować się na ten sam adres i widać wtedy poszczególne wpisy. Niestety ich format jest jaki jest więc eM Client się przydaje.

A masz jakikolwiek kontakt na telefonie który jest przypisany do kont CardDAV? Może masz je wszystkie tylko na telefonie albo synchronizowane tylko z Google to wtedy nie ma szans, żeby Ci wysyłało na serwer. Stwórz jeden testowy kontakt na telefonie, przy tworzeniu wybierz że jest przypisany do konta CardDAV i wtedy spróbuj synchronizować.

Na jaką paczkę od Synology chcesz czekać? Jedyne co mogą zrobić to jakąś apkę, która w przejrzysty sposób (coś w stylu eM Client) pokaże Ci jakie kontakty są zsynchronizowane na serwerze ale to nic nie da jeśli nie będziesz ich synchronizował więc paczka na nic się zda.

13. river86

river86 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Wszystkie moje kontakty z telefonu, które miałem przypięte do innych kont to przepisałem na konto CardDAV i synchronizuje się bez problemu

Mógłbyś napisać jak to zrobiłeś?

14. Zoltar

Miejscowość:
    pomorskie
    Local Time:
    Oceny:
    +18 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 216, DS216j, DS213j
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Wyeksportowałem wszystkie swoje kontakty (bodajże na kartę pamięci) używając opcji importuj/eksportuj będąc w aplikacji Kontakty na Androidzie. Następnie je zaimportowałem. Podczas importowania wybrałem konto CardDAV. W tym momencie miałem każdy kontakt podwojony - na Google i CardDAV. Wszystko z CardDAV zsynchronizowało się na NAS. Następnie usunąłem wszystko z konta Google i po zsynchronizowaniu mam już na telefonie tylko kontakty z CardDAV. Dla każdego nowego który zakładam to jako konto podaję CardDAV

15. unr3al2

unr3al2 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Używa ktoś tego na Windows mobile 8 lub 8.1 ??
    Albo czy można z tego korzystać ??

16. river86

river86 Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Dzięki Zoltar. Teraz działa:)

17. Zoltar

Miejscowość:
    pomorskie
    Local Time:
    Oceny:
    +18 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 216, DS216j, DS213j
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    W helpie do CardDAV Server jest instrukcja jak skonfigurować na Android i iOS, nie ma nic dla Windows Phone więc domniemam że się nie da ale to tylko moje domniemanie.

Poleć tę stronę