1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

DLNA w synkach (opcja wznowienia oglądania)

Dyskusja w 'Media Server DLNA/UPnP' rozpoczęta przez użytkownika Portal, 19 Sierpień 2011.

Ładowanie...
  1. przemolowski

przemolowski Entry Technician Q Associate

Local Time:
    15:43
    Oceny:
    +1 / 1 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    TS-x51
    Synology:
    Nie mam
    Ethernet:
    802.11ac
    TS-x51 802.11ac
    Udało sie. Wprowadziłem w sambie na routerze login i hasło i w pliku init również. Samba nie pokazała się w źródłach (pod czerwonym przyciskiem) ale jest pod virtual usb katalog smb i upnp i własnie pod smb jest folder nazwany IP mojego routera.
    Dzięki za podpowiedź, mam nadzieję że będzie to działać.

mikhnal: cieszymy się razem z Tobą, przestań robić błędy ortograficzne i przede wszystkim uzupełnij dane w profilu na aktualne

2. spz

spz Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS712+
    Witam,
    wracając do tematu..

TV samsunga mają to do siebie, że ich DLNA najlepiej działa z Samsungowym serverem, lub takimi które mają "specjalną" obsługę TV Samsunga. Dlatego wszystko zależy od servera DLNA... Nie wiem jak server Synology, ale jak macie z nim problemy polecam alternatywny serwer DLNA o nazwie MiniDLNA. Co prawda nie mam (jeszcze) Synology, żeby na nim zainstalować, ale z powodzeniem używam na WD My Book World Edition (dużo słabszy NAS niż większość Synków) w połączeniu z Samsung D550 (i paroma innymi klientami). Także jeżeli macie trochę chęci (i umiejętności) wystarczy skompilować sobie minidlna i samsung przestanie sprawiać problemy (działają mi praktycznie wszystkie pliki mediów, włącznie z m2ts (AVCHD), mkv, avi itd, idp z napisami, przewijaniem, wznawianiem..

3. Krwiak

Krwiak SysOp Administrator

Local Time:
    17:43
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
  4. eject

eject Systems Admin... Q's Expert

Miejscowość:
    Bydgoszcz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS109+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    tylko do servio trzeba javy a na niektóre synki javy po prostu nie ma ;/

5. Krwiak

Krwiak SysOp Administrator

Local Time:
    Oceny:
    +10 / 1 / -0
    Followers:
    1
    Tu masz rację, to może lepszy rozwiązaniem dla TV Samsung jest uruchomienie SamyGO?

6. eject

Miejscowość:
    Bydgoszcz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS109+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    pewnie że jest tyle że w serii C już nie jest to takie proste :/ poza tym wszystkie pliki poznikały z forum samygo które były na zewnętrznych serwerach ;/ po 3 jak już znalazłem te pliki i zacząłem instalować samygo to tv mi się włączał i wyłączał co 3 min i teraz muszę troszkę ochłonąć aż się za to zabiorę znowu :) w międzyczasie szukam już jakiegoś taniego plajerka ;]

7. CleaneR

CleaneR Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    Ktora wersje zainstalowales? Przed chwila zainstalowalem paczke spk 1.0.22 ale ma taka sama obsluge mojego TV (LE46C750) jak standardowe DLNA z Synology. Sciagnalem tez zrodla najnowsze 1.0.24 i zobacze czy cos to zmieni. Jak nic, bede jednak musial sie wziasc za SamyGo... bo wspolpraca mojego tv i DLNA z Synology jest tragiczna... to jedyny ale duzy minus. Brak wyboru sciezki dzwiekowej, brak wznawiania ogladania i rozdzialow, nie ma obslugi napisow, a do tego gdy wlacze pauze na dluzej niz kilka minut, po wlaczeniu ogladania kilkudziesiat sekund pozniej film sie zawsze wysypuje i musze wlaczac od poczatku.

8. spz

spz Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS712+
    1. jak napisane wyżej Serviio nie dla każdego
    2. podobnie samygo - nie ma wsparcia dla wszystkich TV (zależy od serii i on procka na pokładzie).
    3. pewnie i minidlna nie każdemu się spodoba/zadziała jak trzeba, ale z moich doświadczeń (a testowałem różne servery DLNA) u mnie działa najlepiej, przy bardzo małym obciążeniu procka. napisałem o tym bo nikt o tym na forum wczesniej nie pisal, a imo daje rade.

CleaneR - używałem wersji 1.0.18 do 1.0.24 (1.0.18 z jakimś patchem bo wtedy jeszcze nie było pełnego wsparcia mojego TV).
    p.s. właśnie zauważyłem, że napisałem małą nieprawdę - TV to mam dokładnie LE40C550 (do serii D się przymierzałem niedawno, stąd błąd). Z tego co napisałeś to u mnie występuje: brak możliwości wyboru ścieżki dzwiękowej (ale jak kiedyś sciagnąłem jakiś film co miał 2 sciezki to puscil tylko angielska - moze byla domyslna?) oraz brak chapterów. Ale te 2 minusy to dla mnie pikus..
    daj znac jak ci się uda skompilowac zrodla oraz czy udalo Ci sie uzyskac jakas wieksza funkconalnosc.

9. Andreas_k

Andreas_k Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    Odp: Re: DLNA w synkach (opcja wznowienia oglądania)

po długiej pauzie wciśnij play i po chwili wciśnij strzałkę w lewo (cofnij o kilka sekund) wtedy się film nie wysypie...
    Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

10. CleaneR

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    spz wczoraj troche na tym przysiadlem ale utknalem na bibliotekach, ktore zainstalowalem, sa widoczne a mimo to minidlna nie chce sie kompilowac, wywala ciagle blad ze ich nie mam. Podejrzewam ze musze cos pogrzebac w Makefile i zmieniec sciezki dostepu do bibliotek, ale wczoraj juz nie mialem za bradzo czasu na to.
    wywala: ... are either missing, or are missing development headers: libavcodec libavformat libavutil libflac libvorbis libogg libid3tag libexif libjpeg libsqlite3 missing
    Z tego co googlalem na moim tv jest mozliwosc zainstalowania SamyGo, ale tylko do wersji firmwaru 3005.1 mozna bylo uzyc sposobu Internet@TV, a ja juz mam 3009.1 wiec pozostaje Hack over Hotel Mode. Moj firmware w tv to T-VALDEUC.
    Pierwsza sciezka dzwiekowa zawsze jest odtwarzana. Problem polega na tym gdy masz wiecej niz jedna, pierwsza jest PL a masz jeszcze napisy.. wiec w tym momencie sluchasz po polsku i masz napisy:-( Usuniecie sciezek nie wchodzi w gre. Chaptery sa dla mnie z tej listy najmniej istotne choc je uzywam gdy ogladam film z USB. BTW nie zdazylo mi sie jeszcze by moj tv jakiegos filmu nie odtworzyl.
    Andreas_k dzieki wielkie sprawdze w najblizszym czasie.

11. Andreas_k

Andreas_k Entry Technician Q Associate

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    Odp: DLNA w synkach (opcja wznowienia oglądania)

Odtwarza Ci napisy z mkv? Niemożliwe, jedynie jak masz napisy w zewn pliku w formacie srt i identyczną nazwę jak plik video. Wystarczy więc minimalnie zmienić nazwę pliku (choćby drugą spację pomiędzy wyrazami) i tv napisów już nie zobaczy, czyli masz tylko lektora...
    co do formatów także nie mam najmniejszego problemu (może jeden plik na 100 nie działa). Nawet jak video jest w formacie 5.1 (nie mylić z audio), to jest taki mały programik, który zmienia na format 4.1 w kilka sekund...
    Mój tv to C550...

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk

12. CleaneR

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    Fakt, wlasnie sprawdzalem, nie odtwarza napisow zintegrowanych z mkv. Minidlna w wersji 1.0.22 rowniez nie. Jutro bede mial troche czasu wiec postaram sie dokonczyc instalacje Minidlna 1.0.24 i potestuje to. Ale raczenie nie wroze zadnych popraw wzgledem wersji 22, bo czytajac changeloga to nic nie zmienili takiego co mogloby wplynac na kompatybilnosc z Samsungami. Pozostaje SamyGo.

13. eject

Miejscowość:
    Bydgoszcz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS109+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    jak komuś uda się wgrać samygo do serii C to proszę o pochwalenie się tym na forum :)

14. CleaneR

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
  15. eject

Miejscowość:
    Bydgoszcz
    Local Time:
    Oceny:
    +1 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS109+
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    próbowałem nawet 3 razy ;]

za 2 razem nawet działało aż do wyłączenia tv potem przestało ;/

za 3 razem tv się włączał i wyłączał sam co 3 min ale na szczęście udało się odkręcić :D

tv to le40c650

16. CleaneR

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    Nie moge zainstalowac miniDLNA ze zrodel, mimo ze mam wszystkie zalezne pakiety poinstalowane caly czas przy probie kompilacji wywala, ze nie mam bibliotek lub ich naglowkow. Edytowalem pliki Makefile oraz genconfig.sh podajac wlasciwa lokacje (te pliki niby odwoluja sie do /usr/include/ a u mnie sa w /opt/include/), bez zmian. Na razie sobie odpuscilem.
    Krzyczy o te biblioteki:
    libavcodec libavformat libavutil libflac libvorbis libogg libid3tag libexif libjpeg libsqlite3

Natomiast ciekawostka jest to ze w wersji 1.22 zaczela dzialac opcja wznowienia ogladania :) Wiec 33% moich potrzeb zostalo spelnionych:) Pozostaja: opcje napisow i wybor sciezki dzwiekowej.

update 04-04-12
    Jako ze moj post jest ostatni pozwole sobie dodac do niego nowe informacje zamiast pisac nowy:
    Kupilem coreczce UE32D5520 i na nim dziala wybor sciezki, wznawianie ogladania oraz opcje napisow, dziala przewijanie z paska (skocz do) oraz szybkie przewijanie na strzalkach (tylko krotkie kilkudziesieciosekunodwe skoki), szukam jeszcze czy mam mkv z wiecej niz jednym jezykiem napisow wkompilowanych zeby sprawdzic czy moge wybierac sciezki - niedziala, dzialaja tylko napisy z zewnetrznego pliku srt. Teraz jest miod i orzeszki ;) Szkoda ze na moim LE46C750 nie dziala tyle funkcji. Ale to pokazuje, ze jednak wina lezy po stronie oprogramowania TV a nie miniDLNA, chociaz ze strony miniDLNA mogloby byc bardziej kompatybilne. Na forum miniDLNA czytalem ze pojawialy sie patche pod konkretne tv zeby np uruchomic opcje napisow.
    Sprawdzilem tez jak sobie radzi wbudowany serwer multimediow na tym UE, dziaja wszystko j.w. poza wznowieniem ogladania.

17. tomek7

tomek7 Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS112j
    dajcie znać jak uda wam się wprowadzić wybór wersji dźwiękowej podczas ogladania filmów po dlna (obecnie odtwarzam z synology ds112j przez serviio) i jak już wcześniej pisałem nie mam możliwości wybrać polskiej ścieżki dźwiękowej ;/ myślałem nad zakupem 3d blu-ray player ale wtedy przez Cinavie nie będę mógł oglądać filmów... błędne koło... pomocy!; )

posiadam samsunga LE46C750

Poleć tę stronę

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.