1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Czy ktoś używa paczki OpenERP?

Dyskusja w 'OpenERP' rozpoczęta przez użytkownika mikhnal, 18 Styczeń 2012.

Ładowanie...
  1. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Czy ktoś z forumowiczów ma zainstalowaną i używa tej paczki?
    Chciałbym prosić o kilka zrzutów ekranu.

2. Gordon10

Gordon10 Entry Technician Q Associate

Local Time:
    19:35
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212+
    Chętnie podeślę jakieś zrzuty ekranu, jak znajdę jakąś instrukcję, która mnie wprowadzi do obsługi openERP (chyba, że któryś z kolegów ma coś pod ręką, najlepiej po polsku). Na razie odinstalowałem tą paczkę, bo nie bardzo wiem jak to ugryźć. Jednak bardzo mnie cieszy, że pojawiła się na moim 212+ i prędzej czy później wrócę do tematu w wolnej chwili :) bo to bardzo przydatne narzędzie.
    Póki co dla zainteresowanych link do demo:
    https://demo.openerp.com/#action=database_manager

3. przemysław

przemysław Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS213j
    Wątek delikatnie archiwalny, ale dorzucę coś od siebie, bo lekko męczę ten pakiet.

W sieci można namierzyć dwa przyzwoite opracowania w PDF (roboty własnej nam z głowy nie ściągną i dotyczą wcześniejszych wersji tj. przed 7.0):
    - Open ERP, a modern approach to integrated business management,
    - OpenERP for Accounting and Financial Management

Oficjalna dokumentacja jest tutaj (paskudnie się to czyta, wolałbym PDF'a): https://doc.openerp.com/
    Po naszemu, nic nie namierzyłem - choć to i tak cud boski i skrzypce, że ten pakiet jest dość dobrze spolonizowany.

Jeśli chodzi o użyteczność, to hostowany pakiet ma aktualne stawki VAT, natomiast paczka od Synology ma nieaktualne stawki i trzeba je sobie samemu umiejętnie zaktualizować (pod plan kont) co jest w sumie łatwe. Gorzej, że w module Magazyn nie występują dokumenty RW i PW (są PZ i WZ), tego narazie nie wiem jak ugryźć. Nie chcę krakać, ale podejrzewam, że cokolwiek pod górę może być też ze środkami trwałymi i amortyzacją.
    OpenERP jest świetny, ale dopasowanie go naszej specyfiki nie jest takie całkiem proste.

4. cienias

cienias Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS212
    Podgląd: pakiet Open ERP 7.0 - koniecznie do wykonania
    interesuje mnie pakiet Open ERP 7.0
    czy Pan dalej podejmuje próbę poznania tego pakietu ?

Sam coś już robiłem lecz niewiele, ale chcę zacząć od PDF na polski (dokumentacja ERP)

Działania na kasa < - - > drukarka fiskalna < - - > waga
    (jakie wagi i kasy fiskalne obsługuje pakiet .. . )

Może jakieś większe grono ludzi ...

5. przemysław

przemysław Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS213j
    Dałem sobie już spokój z OpenERPem. Szkoda czasu, nerwów i zdrowia.

Sytuacja ze wszystkim "otwartymi surówkami" dla biznesu wygląda podobnie, tzn. brakuje podstawowych funkcjonalności, szwankują tłumaczenia i w wersjach zlokalizowanych często są błędy uniemożliwiające normalną pracę. Jest to o tyle dziwne, że są firmy zajmujące się wdrażaniem takich pakietów, tylko "open source" rozumieją jako bierzemy za darmo i nic nie wnosimy od siebie. Tak więc nie wnoszą nic (albo niewiele), natomiast odpłatnie wdrażają. O ile twórcy OpenERPa odwalili i odwalają kawał dobrej roboty, to już lokalne firmy zwyczajnie wożą się na ich pracy. Tu należy rozumieć co oznacza słowo wdrożenie, a co zaledwie "lekkie" dostosowanie pakietu do pracy w polskich warunkach (mikro/mała firma) - tak aby klienta zachęcić do ewentualnego wdrożenia jak się rozwinie i będzie go na to stać.

Z mojej perspektywy szkoda zachodu, pudełkowy program handlowo - magazynowo - ofertowy, a reszta dla biura księgowego. No i jest jeszcze jeden "plus" - takie coś (nawet w wersji wielostanowiskowej) uruchamiane z dysku SSD komputera, szybkością pracy/responsywnością kładzie na łopatki OpenERPa biegającego na Synku.

Poleć tę stronę