1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Czy już wymieniać DS212

Dyskusja w 'Ogólne zapytania o produkty' rozpoczęta przez użytkownika Franiu, 29 Październik 2016.

Ładowanie...
Tagi:
 1. Franiu
  Offline

  Franiu Nowy użytkownik Noobie

  Dołączył:
  15 Kwiecień 2013
  Wiadomości:
  26
  Local Time:
  08:40
  Oceny:
  +0 / 0 / -0
  Followers:
  0
  Synology:
  DS212 (firma); DS214play (dom)
  Mam w firmie służący od 4 lat DS212 z kręcącymi 24h na dobę dyskami WD5002ABYS. Korzysta z niego do 12 userów (głównie serwer niewielkich plików dokumentów biurowych). Oprócz tego działa na nim time backup, wykonuje się backup lokalny i backup sieciowy na drugi synology DS214play, który mam w domu. Do dysku przypięte są dwa dyski zewnętrzne przez usb (na jednym robi się backup okresowy przez hyper backup, a na drugi backup ciągły przez time backup). Ogólna wydajność dla tych 12 userów (rzadko działających w maksymalnym komlecie naraz) jest wystarczająca i pewnie na razie nic bym nie robił, ale pod koniec roku firma ma potrzebę robienia kosztów :), a po drugie chciałbym na firmowym synology robić backup sieciowy z mojego domowego DS214play (jestem fotografem amatorem więc mam do backupu na tą chwilę ok. 400 gb danych, które ciągle rosną) i muszę wymienić dyski na większe. Dochodzi do tego wszystkiego problem z dyskami zewnętrznymi podpiętymi pod DS212 (raz na miesiąc muszę zwykle robić restart, bo coś się lubi rozłączyć, nie mówiąc już o zasilaczach obudów usb, które zwykle wymagają raz na rok wymiany).

  I tu moje pytanie. Na co Waszym zdaniem wymienić DS212? Czy już to robić czy tylko wymienić dyski na bardziej pojemne? Najbardziej przypasował mi po kilku minutach wertowania netu DS416 głównie za sprawą 4 dysków od razu wepchniętych w obudowę (rozumiem, że bez problemu mogę na dwóch mieć jak do tej pory RAID1, trzeci używać do backupu, a czwarty do time backup). Ważne pytanie też czy jeżeli dysk jest wewnątrz obudowy i nie jest spięty w RAID to można go używać jako magazyn sieciowego backupu (teraz przy dysku zewnętrznym nie mogę go wykorzystać jako magazyn backupu przez internet)?
   
 2. j0seph
  Offline

  j0seph Passing Basics Beginner

  Dołączył:
  12 Wrzesień 2016
  Wiadomości:
  12
  Local Time:
  10:40
  Oceny:
  +1 / 0 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  null
  Synology:
  RS815, DS415play, DS215j, DS115j
  Ethernet:
  1 GbE
  null 1 GbE
  3x tak ;)
  Można też, dodając nowe dyski migrować z RAID1 do RAID5, po utworzyć wolumen dla time backup. nadal pozostaje "odporność" na awarię jednego dysku, a lepiej wykorzystasz pojemność dysków.
  Backup pozostawił bym na nośniku zewnętrznym, przy czym ja jestem zwolennikiem odpinania nośnika zewnętrznego. Zakładam ze jeśli np. wyładowanie atmosferyczne miało by popalić sprzęt, to odpięty nośnik leżący w szufladzie zasługuje bardziej na nazwanie go backupem ;)

  DS416 wydaje się rozsądnym modelem, też się nad nim zastanawiałem ostatnio, gdy nie mieściłem się już na moim 2dyskowym urządzeniu.
   

Poleć tę stronę