1. Cześć Gość. Czy wiesz, że według analizy rynku urządzenia:

• QNAP - stanowią 63% rynku,
    • Synology i pozostali - tylko 37% rynku?

To forum przeglądasz dzięki sponsorowi - firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Czy DS213j wystarczy?

Dyskusja w 'Ogólne zapytania o produkty' rozpoczęta przez użytkownika k_j, 29 Wrzesień 2013.

Ładowanie...
  1. mateuszmati

mateuszmati Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    15:16
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    Ds213j
    Hej k_j

Mógłbyś powiedzieć więcej szczegółów na temat Twojej konfiguracji (DS213j + WD20EFRX-68EUZN0)?
    Stoję właśnie przed kupnem albo DS213j labo ds214. Ten pierwszy można dostać za około 780 zł drugi zaś już powyżej 1000 zł. Ale czy warto tyle dokładać?
    Dodam, że to będzie mój pierwszy NAS.

2. trustworthy

trustworthy Network Architect Q's Professional

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS214play
    W sumie chętnie usłyszę jeszcze jedną opinię, ponieważ jutro chcę już zamówić synka :)

3. k_j

k_j Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS213j
    Hej,

No to jest także mój pierwszy NAS, więc nie mam porównania do czegoś innego. Jak na razie po prostu działa. Konfiguracja jest taka, że mam ustawione na nim ściągnie przez Download Station, która ma ustawione RSSy oraz jest skonfigurowany couch potato, który także współpracuje z Download Station. Do tego Photo Station, nawet zainstalowałem soft do tego na PC, ale wtedy przy wgrywaniu thumbnail'e są liczone na PC więc muli strasznie, jak się wrzuci przez otoczenie sieciowe to są liczone na Synology i nie muli kompa, nie jest w stanie ich zrobić "w locie" ale też nie trwa to jakoś koszmarnie długo - wrzuciłem parenaście giga zdjęć wieczorem to na rano wszystko było. Dodatkowo udostępniam multimedia po sieci do smartTV przez DLNA i do raspberrego (tutaj po prostu jest zasób udostępniony przez NFS). Pliki wrzucam przez otoczenie sieciowe z windowsów po prostu działa, na raz korzystają z niego maksymalnie dwa urządzenia. Ustawiłem sobie też backupy na dysk USB, ale po 2 dniach wyłączyłem to bo wyczytałem, iż wtedy nie wchodzi w tryb hibernacji. Przy tym co napisałem powyżej nie brakuje mu mocy, nie muli działa, obciążenie procka przeciętnie to 30%. To co chciałem, żeby robił to robi, transfery dość stabilne 11-12MB/sek, ale to już limit 100Mbps skrętki. Aktualnie nie mam pomysłów co bym jeszcze potrzebował. Jedynie muszę wykombinować jakiś sposób automatycznego backupu fotek, żeby w przypadku padu dysku nie stracić wszystkiego, bo teraz to po prostu podłączam dysk na USB i zgrywam z łapy.

Dla mnie jedyny minus to był to jest to, że jedynym edytorem z konsoli jest VI i jakby kiedyś trzeba jakiś skrypt napisać albo jakiegoś config'a edytować to będę strasznie bluzgał. A co pisałem wcześniej, że mi TV nie widzi wszystkich katalogów to "samo się naprawiło", ale dodawałem i odinstalowywałem różne pakiety oraz restartowałem go. W sumie nie wiem co pomogło.

pozdrawiam

4. synalek

synalek Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS213j
    Ethernet:
    802.11n
    null 802.11n
    Ja w sprawie edycji. Miałem podobne problemy, które rozwiązała instalacja rewelacyjnego WinSCP. Jeżeli na co dzień korzystasz z Total Commandera to będziesz podwójnie zadowolony :)

5. k_j

k_j Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Synology:
    DS213j
    Pomierzyłem pobór energii DS213j z jednym dyskiem podczas pracy bierze 10,5W, przy starcie tylko jest strzal 21W, jak jest w stanie uśpienia ( tylko dwie lampki się świecą) 5,2W. U mnie średnio bierze 1kWh/tyg czyli cały miesiąc kosztuje mnie <2pln (45gr/kwh) nie wliczam opłat stałych oczywiście. Może komuś się przyda.

pozdr

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.