1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Udzielamy pomocy Brak kamery na liście urządzeń kompatybilnych - czy zadziała?

Dyskusja w 'Kompatybilność Oprogramowania i Sprzętu' rozpoczęta przez użytkownika mlbn, 14 Maj 2016.

Ładowanie...
  1. mlbn

mlbn Passing Basics Beginner

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    08:32
    Oceny:
    +8 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS216se
    Ethernet:
    null
    null null
    Witajcie,

Mam do Was prośbę o pomoc, ponieważ jestem w chwili obecnej totalnie zielony jeżeli chodzi o kwestię monitoringu i kamer IP.

Do biura mikro firmy chcę wstawić DS216se. W biurze jest monitoring składający się z dwóch kamer z czujnikami ruchu - D-CAM 600a (chyba sprzed dekady). Obecnie podłączone są do starego serwera HP na Windowsie i sobie działają bez zarzutu. Właścicielowi zależy na zachowaniu tej funkcjonalności.

Przeglądałem listę kompatybilnych kamer na stronie Synology, ale nie mogę tego modelu namierzyć. Pytanie: czy jeżeli jakiegoś urządzenia na tej liście nie ma, to nie zadziała czy też mimo wszystko są jakieś sposoby na uruchomienie? Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Z góry dzięki.

2. Zoltar

Zoltar Enterprise Admin... Q's Architect

Miejscowość:
    pomorskie
    Local Time:
    06:32
    Oceny:
    +18 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS 216, DS216j, DS213j
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Jeśli obsługują ONVIF to powinno się dać je podłączyć. Nawet jednak jak się uda to na modelu se nie będzie to najlepiej działać bo nie jest on demonem wydajności.

3. mikhnal

mikhnal Guest

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Nie kupuj do tego celu modelu DS216se.

4. mlbn

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    Oceny:
    +8 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS216se
    Ethernet:
    null
    null null
    Dzięki za Wasze odpowiedzi. :)
    Pierwotnie DS216se miał służyć tylko i wyłącznie jako serwer plików i wydajność wydawała się wystarczająca. Później doszedł temat obsługi kamer (wcześniej o nich nie wiedziałem). Natomiast zanim zrezygnuję za zakupu DS216se na rzecz np. DS216j chcę zweryfikować czy jest sens. Jeżeli się okaże, że kamery i tak nie zadziałają na Synology to mogę próbować nakłonić właściciela do rezygnacji z monitoringu, wymienić kamery albo zostawić mimo wszystko stary serwer obok Synka.

Nie mam więcej informacji o tych kamerach - do tego jaki to model doszedłem przeglądając zdjęcia w necie. :) Próbuję znaleźć to ustrojstwo na stronie onvif.org, żeby zobaczyć czy jest wspierane przez ten standard. Niestety bez rezultatu - na liście nie widzę nawet producenta takiego jak Video Domain.

5. krissos

krissos Kierowca szefa Q's Excellence

Miejscowość:
    Zagłębie
    Local Time:
    Oceny:
    +56 / 2 / -0
    Followers:
    2
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    Modele se jak i j nie nadają się do monitoringu Jak chcesz żeby to działało to musisz pomyśleć o zakupie wyższego modelu najlepiej z +.

• Lubię to! Lubię to! x 1
  6. mlbn

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    Oceny:
    +8 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS216se
    Ethernet:
    null
    null null
    Dzięki, będę miał to na względzie. Tymczasem wysłałem zapytanie do producenta kamer o zgodność ze standardem ONVIF. Jeżeli nie są zgodne będę musiał odpuścić wsparcie monitoringu w biurze na Synku.

Poleć tę stronę