1. Cześć Gość. Przeglądasz forum dzięki firmie QNAP oraz zespołowi QNAP Club Polska.

Baidu Cloud - 2TB - bez opłat

Dyskusja w 'Inne oraz Testy' rozpoczęta przez użytkownika Fixer, 23 Marzec 2017.

Ładowanie...
  1. Fixer

Fixer Systems Admin... Q's Expert

Miejscowość:
    TG
    Local Time:
    10:37
    Oceny:
    +6 / 0 / -0
    Followers:
    2
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS1515+
    Ethernet:
    10 Mbps
    null 10 Mbps
    Jakiś czas temu pojawiła się oferta chińskiej chmury BAIDU oferująca bagatela 2 TB.
    Postanowiłem to sprawdzić dla was:

minusy:
    1. cały portal jest po chińsku wiec dla nas rejestracja i obsługa chmury to błądzenie po macku we mgle - ale da się!
    2. przy jestestracji wymagane jest podanie numeru telefonu + zwrotny SMS z kodem weryfikacyjnym
    3. po rejestracji ma się tylko 5GB na start, chcąc zwiększyć do 2TB trzeba pobrać i zainstalować aplikację w telefonie (android/iphone)
    4. usuwanie plików odbywa się przez potwierdzenie numerem weryfikacyjnym wysyłanym sms na nasz telefon (można usuwać hurtowo)
    5. transfer nie powala, (w moim przypadku - łącze 100Mb/s) wysyłanie 80-100kb/s ściąganie 10-14kb/s
    6. brak wsparcia ze strony synology (jakaś synchronizacja czy coś...)
    7. brak wsparcia przez FTP
    8. przy przerwaniu w ściąganiu lub wysyłaniu nie mogłem już wznowić procesu, trzeba było od zera wiec dobrze jest wysyłać względnie małe paczki, powiedzmy po 100mb

plusy:
    1. miejsce 2TB (po ściągnięciu apki na telefon) zapełnienie tego miejsca przy tej prędkości zajęło by około 231 dni i 11 godzin :)
    2. chmurkę można spiąć z innymi chmurami w AirExplorer (ale transfery są słabsze niż bezpośrednio z przeglądarki)
    3. dane nie znikają z czasem, są cały czas aż je sami nie usuniemy
    4. dane z kosza znikają same po jakimś czasie (5 lub 10 dni...)
    5. nie dostałem (jak na razie) żadnych dziwnych reklam na swój telefon od czasu rejestracji
    6. wysyłanie popularnych plików (instalka winrara czy winampa), które często powtarzają się na kontach wielu użytkowników wpadają do chmury jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki - upload trwa kilka sekund - prawdopodobnie porównują sumy kontrolne z tymi które są już u nich na serwerze i tylko dublują plik z innego konta, co ciekawe wysłanie zaszyfrowanego pliku (zip'em/rar'em czy innym) jest możliwe ale wyświetla się do zaakceptowania komunikat o legalności wysyłanego contentu (ochywiście po chińsku).
    7. jest jakaś apka na windowsa, co synchronizuje pliki z chmurą

link do rejstracji: 注册百度帐号

moja ocena: pojemność imponująca (konkurencja oferuje max 50GB) ale dość ryzykowne wydaje się instalowanie chińskiej apki w swoim telefonie a w połączeniu a kosmicznie wolnymi transferami to gra raczej nie warta wschodu :p

Screenshot_5.

2. Ziółek

Ziółek Passing Basics Beginner

Miejscowość:
    Warszawa
    Local Time:
    12:37
    Oceny:
    +3 / 0 / -0
    Followers:
    0
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS216Play
    Ethernet:
    1 GbE
    null 1 GbE
    Używam Baidu od ponad roku. Transfery mam bardzo przyzwoite a i Synology wspiera tę chmurę w CloudSync. Mam też apkę na androida przetłumaczoną na angielski. Poszukaj na XDA developers. Nie wiadomo tylko jak długo jeszcze będzie taka pojemność bo Chińczycy wycofują się z darmowych chmur o takich pojemnościach. Np Tencent po 3 latach obciął mi darmowe 10 TB do 5 GB. Jedyna zaleta to to że nie kasuje danych ale nowych już do dołożę.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

3. Fixer

Fixer Systems Admin... Q's Expert

Miejscowość:
    TG
    Local Time:
    10:37
    Oceny:
    +6 / 0 / -0
    Followers:
    2
    QNAP:
    null
    Synology:
    DS1515+
    Ethernet:
    10 Mbps
    null 10 Mbps
    Mam cos lepszego.
    Main page | Alfafile.net

3 TB za free
    pliki nie znikają po czasie
    jest dostępne bogate api (PHP/JS > odpowiedź w json'ie)
    upload również przez FTP (bez limitów)
    darmowe ściąganie ograniczone do 50 kb/s max 2 GB dziennie, czas oczekiwania na plik: 120 sekund
    limit wielkości na 1 plik 50 GB

wersja premium:
    $90 za 10 TB miejsca + 12 TB limit na ściągane dane (na 365 dni)

POLECAM!

Przykłady API:
    logowanie:
    https://alfafile.net/api/v1/user/login?login=NASZ-ADRES-POCZTOWY&password=NASZE-HASLO
    informacje o koncie i użytkowniku:
    https://alfafile.net/api/v1/user/info?token=TU-NASZ-TOKEN-ODCZYTANY-PO-ZALOGOWANIU-WYZEJ
    lista plików:
    https://alfafile.net/api/v1/folder/...token=TU-NASZ-TOKEN-ODCZYTANY-PO-ZALOGOWANIU&

Poleć tę stronę

Użytkownicy znaleźli te stronę szukając słów:

1. 2tb baidu 2017